CIMA Online FI Go


CIMA przeprowadza 2 różne typy egzaminów (Objective Test oraz Case Study), które znacząco różnią się od siebie.

Szkolenia First Intuition do egzaminów OT są tak skonstruowane, aby podać Ci materiał szkoleniowy w przyswajalnych dawkach, testując na bieżąco umiejętności, które przyswajasz. Na platformie dostępnej przez 24h/dobę masz:

 • nagrane wykłady do każdego rozdziału skryptu szkoleniowego. Jeśli wolisz uczestniczyć również w webinariach na żywo, przeczytaj zakładkę Online FI Go LIVE.
 • skrypt Course Notes (pdf do wydruku), zestaw zadań Question Bank (pdf do wydruku), podręcznik Study Text (pdf bez możliwości wydruku)
 • kilkanaście quizów online, aby przyzwyczaić Cię również do formatu pytań na egzaminie.

Wzmacniamy w ten sposób Twoją wiarę w siebie – z nami odniesiesz sukces za pierwszym razem!

Wszystkie szkolenia do egzaminów CIMA są objęte gwarancją sukcesu. W razie (ewentualnej) poprawki – szkolenie powtórkowe otrzymujesz gratis.

Szkolenia do egzaminów Case Study stosują zupełnie inne podejście. Egzaminator zakłada, że posiadasz już wiedzę merytoryczną z przedmiotów OT. Dlatego oczekuje od Ciebie jasnych wypowiedzi i rekomendacji w formie mejlowej, analizującej sytuację i pomysły w firmie z case study, a wszystko w zwartym 3-godzinnym formacie egzaminu.

⇒ Szkolenia online odbywają się na naszej platformie e-learningowej, do której się logujesz. Jakie materiały znajdują się w Twoim kursie online FI Go?

⇒ Na początek nagrane wykłady, które przypominają kluczowe zagadnienia z głównych przedmiotów Objective Test z danego poziomu (4 godziny omawiające 3 główne przedmioty). Jeśli wolisz uczestniczyć również w webinariach na żywo (2 dni, 12 godzin zegarowych), przeczytaj zakładkę Online FI Go LIVE.

⇒ Dużo czasu poświęcamy na analizę materiału pre-seen, czyli firmy, której case study dotyczy. Otrzymujesz nagrane omówienie bieżącego case study (pre-seen) wraz z zagadnieniami, które często pojawiają się na egzaminach i pasują do obecnego case study (2 godziny)

⇒ E-podręcznik (300 stron .pdf bez możliwości wydruku), który szczegółowo omawia

 • format egzaminu integrated case study,
 • techniki zdawania egzaminu
 • wymagane kluczowe kompetencje,
 • podpowiada jak połączyć na egzaminie wiedzę i kompetencje (integracja)
 • jak wygląda typowy case study – na przykładzie CIMA Pilot Paper
 • jak go analizować czytając materiał pre-seen
 • 10-12 rozmaitych formatów pytań, które mogłyby pojawić się na egzaminie (do przykładowego CIMA Pilot Paper)
 • wzorcowe odpowiedzi do takich pytań (różne formaty odpowiedzi w zależności od wymagań)

⇒ Skrypt course notes (200 stron .pdf do wydruku) zawierający podsumowanie wiedzy teoretycznej z 3 głównych przedmiotów OT na danym poziomie egzaminacyjnym (ok. 150 stron) oraz pytania do dawnych egzaminów case study (4 egzaminy, 4 wzorcowe odpowiedzi), aby lepiej zrozumieć oczekiwania egzaminatora (ok. 50 stron).

⇒ Kluczowe są 2 zestawy pytań na rozgrzewkę („rozgrzewkowe” egzaminy próbne, po 3-4 pytania każdy, napisane do bieżącego materiału pre-seen) z odpowiedziami, które służą ćwiczeniu umiejętności rozwiązywania case study i pisania odpowiedzi. Przykładowe pytania są o podobnej trudności jak egzaminacyjne. Te pytania rozwiązujemy razem podczas zajęć stacjonarnych.

⇒ Wyjątkowość naszych szkoleń polega na tym, że przygotowujemy dla Ciebie aż 3 egzaminy próbne sprawdzane przez trenera (Mock exam), które zawierają pytania do prawdziwego „pre-seen”! Raz na tydzień przez 3 tygodnie rozwiązujesz nowy Mock exam. Wszystkie zadania piszesz samodzielnie online, następnie sprawdza je nasz trener i odsyła Ci ocenę z komentarzami.

Wybierając naukę z First Intuition masz pewność, że korzystasz z najlepszych szkoleń na polskim rynku oficjalnie akredytowanych przez stowarzyszenie CIMA (AICPA). Żadna firma szkoleniowa nie posiada wyższego stopnia akredytacji, niż my.