Dlaczego warto uczyć się do egzaminów z akredytowaną firmą szkoleniową?


Poznałem w życiu kilka osób, które zdały wszystkie egzaminy ACCA ucząc się samodzielnie. Można. Osobiście zdałem jeden egzamin ucząc się sam. Wymaga to jednak 1 unikalnej cechy:

SAMODYSCYPLINY

Skorzystanie ze szkolenia wzmocni dyscyplinę. Czy są jeszcze inne zalety nauki z firmą szkoleniową?

1. Oszczędność czasu
Ilość nauki zależy od Twojej znajomości zagadnień, poruszanych w danym przedmiocie egzaminacyjnym. Przeciętnie należy poświęcić 160-200 godzin na SAMODZIELNĄ naukę do 1 egzaminu. To oznacza na przykład 3 godziny codziennie przez 2 miesiące, ale w soboty aż 5 godzin. Odgadujesz co jest ważne, a co nie, uczysz się na błędach, czytasz egzaminy z poprzednich sesji, w razie niezrozumienia tematyki – szukasz innych źródeł, które Ci rozjaśnią temat.

Szkolenie z akredytowaną firmą szkoleniową skraca czas nauki o połowę, t.j. do około 80-100 godzin na przedmiot. Jest ono tak skonstruowane, aby pokazać Ci dokładnie czego się nauczyć, wskazać techniki rozwiązywania zadań oraz wymagania egzaminatora, zwrócić uwagę na często popełniane błędy.

Dodatkowo – niepotrzebnie nie wydłużysz całej nauki na lata. Pracodawcy nie są zainteresowani inwestowaniem w nowe kompetencje pracownika, aby już za kilka lat, po kilku egzaminach przekonać się, czy było warto 🙂 Im zależy na Twoim skutecznym uczeniu się oraz szybkim i wszechstronnym rozwijaniu Twoich umiejętności, które są natychmiast przydatne w pracy. Dobry pracodawca sfinansuje Ci koszty nauki i egzaminów, gdyż zależy mu na Twoich kompetencjach – jest kilkuset takich pracodawców na rynku, którzy finansują nawet 70-100% kosztów.

2. Oszczędność pieniędzy

Egzamin ACCA lub CIMA kosztuje 400-600 zł. Zdawalność egzaminów ACCA, czyli % osób, które go zdają pozytywnie w danej sesji egzaminacyjnej waha się od 30 do 50%. Zamieszczam wykres przedstawiający wyniki dla poszczególnych przedmiotów w sesji grudzień 2016. W tych 30-50% są też poprawkowicze… Tak, tak: 50-70% kandydatów NIE ZDAJE !!! Często podchodzą drugi i trzeci raz, płacąc każdorazowo za egzamin. CIMA niestety nie publikuje swoich statystyk zdawalności, ale można sobie wyobrazić, że są dość zbliżone… Zdawalność osób przygotowanych przez firmy szkoleniowe przekracza powyższe statystyki nawet o 20-30 punków procentowych.

Czy stać Cię na 2-3 krotne podejście do egzaminów? Marnujesz pieniądze na poprawkę, marnujesz też czas na powtórną naukę tego samego, nie przybliżasz się do uzyskania kwalifikacji. Wiem o czym mówię – uczyłem się w BPP, zdawałem 13 egzaminów, a i tak miałem dodatkowo 2 poprawki, które zmarnowały mi rok 🙁

Dodatkowo – na ile wyceniasz 100 godzin zaoszczędzonego czasu przy jednym szkoleniu? Po 30zł/godz? W takim razie ucząc się z firmą szkoleniową zaoszczędzisz 3000zł na każdym przedmiocie.

Jeśli Twój pracodawca oferuje finansowanie w zamian za umowę lojalnościową – PODPISZ JĄ! To darmowa pożyczka, którą w najgorszym wypadku zwrócisz za kilka lat z debetu 🙂 A debet spłacisz w 3 miesiące, ze swojej dużo wyższej pensji, którą otrzymasz jako członek ACCA lub CIMA. Z finansowaniem od pracodawcy SKUTECZNIEJ i SZYBCIEJ przygotujesz się do egzaminów i szybciej zdasz je wszystkie. A pracodawca skorzysta na zdolnym i ambitnym pracowniku.

3. Gwarancja sukcesu na egzaminie lub powtórka szkolenia gratis

Spośród poważnych firm szkoleniowych na polskim rynku, EY jej nie oferuje, PWC też jej nie oferuje. Poprawki zdarzają się każdemu. Do tego mocno demotywują. Musisz za nią zapłacić oraz ponownie się pouczyć. Trzy czwarte kandydatów ACCA i CIMA zniechęca się po drugiej niezdanej poprawce. Lepiej zapewnić sobie wysokie szanse zdania poprawki, ucząc się za darmo w firmie szkoleniowej. To proste.

4. Aktualne materiały szkoleniowe

Zawartość egzaminów zmienia się nieco każdego roku. To normalne – stowarzyszenia ACCA i CIMA podążają za realiami biznesu. Do tego przepisy rachunkowości czy podatkowe też mogą się zmieniać. Nie warto zatem uczyć się z materiałów sprzed roku, nabytych od innych ludzi. Akredytowane firmy szkoleniowe aktualizują zawartość swoich szkoleń i używają tylko aktualnych materiałów dydaktycznych.

5. Optymalny, wielokrotnie przetestowany program nauczania

Po co wynajdywać koło? Po co domyślać się w jakiej kolejności się uczyć. Po co się „przeuczyć” nie wiedząc, które zagadnienia egzaminacyjne są ważne, a które można pobieżnie przeglądnąć. Najlepsze firmy szkoleniowe mają za sobą tysiące uczestników szkoleń, setki przeanalizowanych egzaminów, sprawdzone i skuteczne TEMPO nauki i zawartość materiału. Najlepsze firmy dają nawet Gwarancję powodzenia na egzaminie, gdyż sprawdziły, że praktycznie każdy, kto uczy się zgodnie z ich programem nauczania – zdaje.

6. Sprawdzane egzaminy próbne

Przed prawdziwym egzaminem masz możliwość napisać EGZAMIN PRÓBNY (Mock Exam), który jest sprawdzany przez profesjonalnego trenera. Sprawdzisz się w boju, sprawdzisz jaka jest presja czasu, szybko zrozumiesz ewentualne braki swojej wiedzy. Dobre firmy szkoleniowe tworzą egzaminy próbne odpowiedniej jakości – nie za łatwe (aby nie tworzyć fałszywej pewności siebie), nie za trudne. Pisz egzaminy próbne!

7. Możliwość korzystania z ekspertyzy i porad trenerów

Trener to nie gadająca głowa – to ekspertyza w nauczaniu, lata doświadczeń zawodowych, którymi trener może się podzielić, przemyślenia i przykłady z życia. W trakcie i po szkoleniu możesz pytać go o tematy czy wyliczenia, których nie do końca rozumiesz. Gdyby wiedza była zdobywana tylko poprzez czytanie podręczników – cały system szkolnictwa skończyłby się na trzeciej klasie podstawówki (czytanie i pisanie).

Życzę wytrwałości.

Tomek

tomaszkaciun@firstintuition.pl